W minioną sobotę na Górze Zamkowej w Kurzętniku w ramach obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. gościliśmy takie gwiazdy jak zespoły zaspół Bluszcz, Mitra, Defis oraz Blue Cafee. Jak co roku imprezę rozpoczął bieg przedszkolaka a następnie sportowcy wystartowali w biegu na 10km „Kurzą 10”, biegu „Małego Koguta” na dystans 3,5km i marszem nordic walking równie z na 3,5km. W tym roku mieliśmy 6 znakomitych biegaczy. Panowie dużo wcześniej rozpoczęli swoje przygotowywania do biegu, codziennie trenując i biorąc udział w innych zawodach poprzedzających „Kurzą dychę”. Najszybszym z biegaczy pośród pracowników okazał się Pan Krzysztof Kaweczyński z czasem 39 min i 18 sec. W marszu nordic walking mieliśmy dwóch reprezentantów. Wszystkim należą się wielkie brawa za udział. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszymi wynikami.

Po zakończeniu części sportowej uczestnicy biegu zostali zaproszeni na Górę Zamkową, gdzie o godzinie 16:15 odbyło się oficjalne otwarcie Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. Już tradycją jest, że podczas tej imprezy Expom nagradza swoich pracowników. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim wyróżnionym w programach Innowacyjny Expom oraz Akademia Expom. Nie zabrakło także wędkarzy, którzy tydzień wcześniej wzięli udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Expom, a podczas pikniku nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli konkursy, w których udział wzięła rekordowa ilość trzydziestu dwóch pracowników Grupy Expom w czterech konkurencjach. Konkursy przygotowane zostały w taki sposób aby połączyć siłę, spryt, zwinność i umiejętność logicznego myślenia. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano ciekawe nagrody. Walka była zacięta, gratulujemy wszystkim drużynom sprawności, odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

Kontynuowaliśmy ubiegłoroczny pomysł zamkniętej strefy zabaw zorganizowanej wyłącznie dla dzieci pracowników Grupy Expom. Organizatorzy udostępnili im dwa dodatkowe dmuchańce. Pojawił się także namiot Expom, tym razem dedykowany laboratorium. W tym miejscu chcielibyśmy także podziękować naszym pracownikom i uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w promocji laboratorium Expom.