Nasza firma od kilku miesięcy prowadziła nabór na kolejny rok szkolny, pomimo trudności jakie wywołała pandemia COVID-19 na praktyki w Expom zgłosiło się 31 uczniów, od września we wszystkich trzech klasach kształci się 104 chłopców w zawodach:

  • ślusarz
  • operator maszyn CNC
  • lakiernik samochodowy

Są to zawody deficytowe zarówno w powiecie nowomiejskim, jak i również w całym województwie. Z tego też powodu należy podkreślić celowość kształcenia w tychże zawodach, po ukończeniu których młodociani mają zagwarantowaną pracę w Grupie Expom. Potwierdzeniem tego jest fakt, że z końcem czerwca praktyczną naukę zawodu ukończyło pięciu absolwentów, którzy od lipca br. stali się pełnoprawnymi pracownikami naszej firmy.
Pierwszy raz w historii Spółki, naukę rozpoczęło dziesięciu uczniów w firmie Konter znajdującej się przy ulicy Dworcowej w Kurzętniku, wchodzi ona w skład Grupy Expom. Tam nauka odbywa się w zawodach:

  • ślusarz
  • operator maszyn CNC

Uczniowie, którzy zdecydowali się uczęszczać na praktyki w firmie Konter, mają możliwość spędzenia jeszcze więcej czasu niż dotychczas u boku pracownika. Od teraz Konter Sp. z o.o. jest również miejscem nauki dla uczniów chętnych zdobywania wiedzy praktycznej. Powstanie warsztatu szkolnego w zakładzie produkcyjnym Konter ma też historyczne znaczenie. Okazuje się bowiem, że ostatni raz naukę w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Konter prowadzono około 20 lat temu. Przez kolejne lata szkolenie uczniów zaniechano, dziś natomiast wracamy do tej aktywności. Konter jako nowa spółka w Grupie prężnie się rozwija o czym właśnie świadczy nowo powstały warsztat uczniowski.  Dodatkowo w związku z dynamicznym rozwojem Expom i realizacją kolejnych inwestycji, nowy rok szkolny rozpoczął się zmianą lokalizacji warsztatu szkolnego. Uczniowie mają teraz swój warsztat na hali nr 1, w miejscu obróbki lekkiej. To właśnie tam wykonują prace ślusarskie i spawalnicze przyswajając umiejętności i zdobywając doświadczenie.
Nowy warsztat uczniowski jest zatem zlokalizowany w centralnej części firmy, z dostępem do innych hal. Jest to świetna lokalizacja i jak się okazuje, powrót do miejsca, gdzie kilkadziesiąt lat temu prowadzono praktyczną naukę zawodu. Można zatem powiedzieć, że historia zatoczyła koło i dzisiaj warsztat uczniowski wraca w historyczne miejsce jednak w nowoczesnej odsłonie i z rekordową ilością uczniów.