W minioną sobotę na Górze Zamkowej w Kurzętniku w ramach obchodów Dni Expom gościliśmy takie gwiazdy jak zespoły Weekend i Piersi. Jak co roku imprezę rozpoczęli sportowcy biegiem na 10 km i marszem nordic walking 3,5km. Tym razem mieliśmy 4 znakomitych biegaczy. Panowie dużo wcześniej rozpoczęli swoje przygotowywania do biegu, codziennie trenując i biorąc udział w innych zawodach poprzedzających „Kurzą dychę”. W marszu już tradycyjnie wzięły udział same kobiety. Tym razem z ramienia Expom wystartowały dwie Panie. Wszystkim należą się wielkie brawa za udział. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszymi wynikami.

Po zakończeniu części sportowej uczestnicy biegu zostali zaproszeni na Górę Zamkową, gdzie o godzinie 16:15 odbyło się oficjalne otwarcie Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. Już tradycją jest, ze podczas tej imprezy Expom nagradza swoich pracowników. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim wyróżnionym w programach Innowacyjny Expom oraz Akademia Expom. Nie zabrakło także wędkarzy, którzy dwa tygodnie wcześniej wzięli udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Expom, a podczas pikniku nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli konkursy, w których udział wzięło łącznie dwunastu pracowników w czterech konkurencjach. Konkursy przygotowane zostały w taki sposób aby połączyć siłę, spryt, zwinność i umiejętność logicznego myślenia. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano ciekawe nagrody. Walka była zacięta, gratulujemy wszystkim drużynom sprawności, odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

Nowością była strefa zabaw zorganizowana wyłącznie dla dzieci pracowników Expom. Organizatorzy udostępnili im dwa dodatkowe dmuchańce. Pojawił się także namiot Expom, tym razem dedykowany największej inwestycji w firmie – budowie centrum badawczo rozwojowego. W tym miejscu chcielibyśmy także podziękować naszym uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w promocji praktycznej nauki zawodu w Expom.