KIM JESTEŚMY?

Witamy w Expom S.A.

Szanowni Państwo, nazywam się Rafał Domżalski i jestem Prezesem Zarządu oraz Dyrektorem Naczelnym firmy Expom S.A. Z ogromną przyjemnością pragnę Państwu przedstawić specyfikę działalności naszego przedsiębiorstwa.

Expom to firma z 72-letnim doświadczeniem, dla której pracuje kilkaset osób, w tym około 20 inżynierów. Firma posiada własne biuro technologiczno-konstrukcyjne, które obsługuje pół tysiąca projektów rocznie, a także dziewięć hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 20.000 m² wraz z parkiem maszynowym. Firma specjalizuje się w spawaniu konstrukcji stalowych, obróbce skrawaniem, antykorozji oraz montażu komponentów hydraulicznych, elektrycznych i pneumatycznych.

Wraz z wysoko wykwalifikowanym personelem technicznym, inżynierskim oraz zarządczym zachęcam Państwa do szczegółowego zapoznania z ofertą Expom S.A.

Rafał Domżalski

Prezes Zarządu / Dyrektor Naczelny

0
zrealizowanych
projektów
0
lata doświadczenia
i praktyki
0
wykwalifikowanych pracowników
0
certyfikacji
i uprawnień

Mierzymy jak najwyżej.

W celu spełnienia rygorystycznych wymagań klientów produkowane konstrukcje spawane w Expom S.A. poddawane są szczegółowym testom na każdym etapie procesu produkcyjnego. Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany, certyfikowany personel, zgodnie z międzynarodowymi standardami takimi jak ISO, ASME czy AWS. Produkowane przez nas konstrukcje podlegają nadzorowi międzynarodowych towarzystw klasyfikacyjnych takich jak: DNV, BV, ABS, LLOYD’S REGISTER, PRS czy UDT.

Nad całym procesem produkcyjnym czuwa personel na co dzień zajmujący się Zintegrowanym Systemem Zarządzania.

DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ W EXPOM S.A.

Pewność jutra
i brak obaw o przyszłość.

Nasi pracownicy mogą liczyć na bogaty pakiet socjalny, który obejmuje różne rodzaje wsparcia.
Z tego też względu w Spółce funkcjonują następujące programy pracownicze:

Innowacyjny Expom

Inicjatywa, w ramach której pracownicy mogą zgłaszać swoje propozycje zmian i usprawnień w firmie poprzez wrzucenie krótkiego formularza do Skrzynki Pomysłów. Najlepsze koncepcje są wprowadzane i nagradzane nagrodami pieniężnymi.​

EXPOM DBA O ZDROWIE

Projekt, dzięki któremu pracownicy Expom mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich pasji sportowych. Nie ważne czy grasz w tenisa, piłkę ręczną czy trenujesz karate – jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego na sprzęt sportowy lub udział w zawodach, to będąc pracownikiem Expom na pewno je otrzymasz.​

EXPOM REKRUTACJA

Idea programu rekrutacyjnego polega na znalezieniu potencjalnych kandydatów do pracy wśród znajomych, rodziny osób aktualnie zatrudnionych, jest to dodatkowa możliwość angażowania się w życie Naszej firmy. Każdy pracownik Expom ma możliwość uzyskania bonusu za pozytywną rekrutację polecanego kandydata na aktualne wakaty w firmie. ​

EXPOM BABY TEAM

Wsparcie w postaci voucherów o wartości 500 zł na zakup wyprawki w wybranym sklepie dziecięcym dla świeżo upieczonych rodziców (wystarczy zgłosić fakt urodzenia się dziecka w dziale kadr).​

EXPOM + RODZINA

Program, w ramach którego każdy pracownik spółki Expom i jeden członek jego rodziny otrzymuje kartę zniżkową, uprawniającą do korzystania ze zniżek w sklepach i punktach usługowych należących do lokalnych przedsiębiorców, w tzw. Punktach Partnerskich. W ramach tego programu odbywają się także Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A., czyli coroczna impreza plenerowa integrująca pracowników Expom, ich rodziny oraz mieszkańców gminy Kurzętnik.

DOŁĄCZ DO NAS!

Sprawdź aktualnie prowadzone rekrutacje do naszego zespołu!
Aplikuj dziś!
Potrzebujesz wykonać konstrukcje stalową?

Zapraszamy do kontaktu.
Szybko i sprawnie przygotujemy atrakcyjną ofertę cenową.

HISTORIA FIRMY

Budujemy przyszłość pamiętając o korzeniach.

Zarząd i Rada Nadzorcza

Zarząd Expom S.A.

Prezes Zarządu spółki Expom

Rafał Domżalski

Rafał Domżalski jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Naczelnym Expom S.A. od 2014 roku. Ze spółką związany jest od 2004 roku, gdzie odegrał kluczową rolę w globalnej ekspansji firmy po restrukturyzacji. Od lutego 2019 roku pełni również funkcję Prezesa Zarządu firmy Konter Sp. z o.o, wchodzącej w skład Grupy Expom. W ciągu ostatnich 6 lat, odkąd objął stanowisko Prezesa, zwiększył obroty spółki o 70%. Z wykształcenia magister inżynier elektromechaniki przemysłowej, doskonale zna i rozumie potrzeby firmy i konsekwentnie realizuje misję rozwoju podstawowej działalności Expom S.A., dodatkowo od 2019 roku inwestuje w rozbudowę działalności handlowej związanej z odnawialnymi źródłami energii. Rafał Domżalski jest absolwentem anglojęzycznych studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim akredytowanych przez Association of MBAs (AMBA). Kompetencje managerskie zdobywał w Stanach Zjednoczonych, Singapurze oraz podczas wielu licznych szkoleń dla kadry zarządzającej m.in. Personal Leadership AcademyTM w ICAN Institute. W 2017 roku Expom S.A. rozpoczął realizację największych w historii spółki inwestycji. Dzięki jego odważnym działaniom firma zwiększyła swoją przestrzeń produkcyjną z pięciu do dziewięciu hal tym samym zyskując 11 000 m2 powierzchni produkcyjnej. W 2018 roku zainicjował zakup największego centrum obróbczego w północnej Polsce otwierając tym samym nowe możliwości dla firmy. Aktywny członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, za wkład w promowanie przedsiębiorczości otrzymał od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Brązowy Krzyż Zasługi. Rafał Domżalski konsekwentnie buduje wizerunek firmy zarówno w Polsce jak i zagranicą m.in. przez działalność charytatywną i sponsoringową. Od wielu lat zaangażowany w tematykę odnawialnych źródeł energii, czego jest prekursorem. Pod jego nadzorem firma rozwinęła działalność w ramach Grupy Expom poprzez uruchomienie Expom Eco- Energy. Obok realizacji założeń rozwoju firmy prowadzi również politykę zaangażowania społecznego w co doskonale wpisuje się motto firmy „działamy globalnie, myślimy lokalnie”.

1952
timeline-1a

Początek drogi

Założenie Gminnego Ośrodka Maszynowego (serwis maszyn i urządzeń rolniczych).

1968
timeline-2a

Modernizacja i nowe wyzwania

Przekształcenie podmiotu w Państwowy Ośrodek Maszynowy.

1978
15-11-2020-995

Dywersyfikacja działalności

Funkcjonowanie jako Przedsiębiorstwo Generalnych Dostaw i Kompletowania Urządzeń Rolniczych Wytwórni Pasz „Olpasz”.

1982
timeline-4

Czas na innowacje

Budowa pierwszego prototypu siłowni wiatrowej typu WE-8.

1986
timeline-5

Ambitne przedsięwzięcia

Wykonanie kilku tysięcy ton konstrukcji stalowych dla elektrowni jądrowej w Żarnowcu.

1991
15-11-2020-996

Transformacja

Przekształcenie w Przedsiębiorstwo Prywatne Expom S.A.

2009
timeline-7

Konsolidacja działalności

Włączenie w Expom spółek córek: KONTER Sp. z o.o.
i APROM Sp. z o.o. Rozpoczęcie produkcji żurawików szalupowych.

2011-2014
timeline-8

Rozwój firmy

Rozbudowa parku maszynowego, wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

 

2018
2018-3

Realizacja największej inwestycji w historii firmy

Zakup największej obrabiarki CNC w północnej Polsce. Powstanie Laboratorium Przemysłowego. Budowa rekordowego pod względem wielkości dźwigu.

2019
timeline-last-2019

Powstanie Grupy Expom

Połączenie firmy Konter Sp. z o.o. z Expom S.A. oraz powstanie działu Expom Eco-Energy. 

2023
werex

Rozbudowa Grupy Expom

Do Grupy Expom dołączyła firma Werex Sp. z o.o. W roku 2023 rozpoczęła się budowa hali wyposażania, do której przeniesiony został proces testowania żurawików szalupowych i dźwigów.

do pobrania

Pobierz broszurę informacyjną firmy.