Historia Naszej firmy sięga 1952 roku, kiedy to powstał GOM (Gminny Ośrodek Maszynowy). Tak więc w przyszłym roku świętować będziemy 70-lecie firmy od początku jej istnienia. W tym roku jednak, a dokładnie 16 grudnia 2021 minęło 30 lat istnienia EXPOM jako Spółki Akcyjnej. Był to dla Nas ważny i dostojny jubileusz. W związku z tym w dniu 23 grudnia 2021 roku świętowaliśmy jubileusz 30-lecia Expom S.A., tradycyjnie już wigilii zakładowej oraz otwarcie nowych hal produkcyjnych. W uroczystości wzięli udział zaproszeniu goście, emeryci firmy oraz obecni pracownicy. Wśród oficjalnych gości znaleźli się m.in. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, Zbigniew Ziejewski, poseł na Sejm RP, Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski, Wojciech Dereszewki, wójt gminy Kurzętnik, Tomasz Rafalski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w NML, Marzena Cieplak, Dyrektor SP. im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, Krzysztof Kwiatkowski, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Stanisław Ryszard Ulatowski, Redaktor Naczelny Gazety Nowomiejskiej.

Przybyłych na uroczystość przywitał Rafał Domżalski, Prezes Zarządu Spółki. Podczas jubileuszu zaprezentowano krótką historię firmy, którą zaprezentowała Pani Adrianna Kuhn, Dyrektor ds. Administracji.

Jak już wspomnieliśmy jubileusz połączony był z otwarciem nowych hal produkcyjnych, towarzyszyło temu oficjalne przecięcie wstęgi i rozbicie szampana.

Kolejnym punktem w scenariuszu było podziękowanie pracownikom za wkład jaki wnoszą do firmy, za ich zaangażowanie oraz wieloletnią pracę. W tym celu wyróżniono ok. 130 osób. Nagrody zostały podzielone w kilka kategorii m.in. za przepracowane lata w firmie Expom, wyróżnienia dla przyszłorocznych emerytów, kierownictwa i dyrektorów. W podziękowaniu za zaangażowanie i oddanie firmie zaproszeni zostali pracownicy, którzy przeszli na emeryturę w ostatnich 10 latach. Osoby te również otrzymały podarunek od firmy oraz pamiątkowy dyplom.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci z patronackiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście oraz zaproszonej wokalistki Pani Anny Grzelak i kabaretu Świerszczychrząszcz.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej z wydarzenia.

Chronologia zmian zachodzących w nazwach i przekształceniach firmy:

1952 – Kilka lat po zakończeniu II wojny światowej powstaje ,,Gminny Ośrodek Maszynowy’’

1968 – „Państwowy Ośrodek Maszynowy Lubawa”

1972 –„Państwowy Ośrodek Maszynowy w Nowym Mieście Lubawskim”

1978 – „Przedsiębiorstwo Generalnych Dostaw i Kompletowania Urządzeń Rolniczych Wytwórni Pasz „OLPASZ” Zakład Produkcyjno – Montażowy Nr 2 Nowe Miasto Lubawskie”

1983 – „Państwowy Ośrodek Maszynowy w Nowym Mieście Lubawskim”

1991 – Prywatyzacja firmy i zmiana nazwy na: „Przedsiębiorstwo Prywatne „EXPOM” S.A.

2003 – Zmiana nazwy na: „EXPOM S.A.”