Od kilku miesięcy trwają prace przy budowie nowej hali ślusarsko-spawalniczej, która będzie nosiła oznaczenie H5. Na dzień dzisiejszy hala jest obiektem w pełni zamkniętym wyposażonym w bramę wjazdową, posadzkę z kostki brukowej, komplet okien i świetlików oraz oświetlenie.

Już z końcem 2019 roku stan zaawansowania prac pozwolił aby w opisywanym obiekcie odbyła się wigilia zakładowa, w której uczestniczyła cała załoga. Przy okazji tejże uroczystości miało miejsce również uroczyste, symboliczne otwarcie budynku w obecności właścicieli, zarządu i zaproszonych gości.

Równolegle z pracami budowlanymi realizowano przygotowanie hali do jej finalnego przeznaczenia czyli obiektu ślusarsko-spawalniczego biorącego kluczowy udział w procesie produkcyjnym. Udało się między innymi:

  • zainstalować suwnicę 40T i 20T,
  • zakotwić w posadzce precyzyjnie obrobiony stół montażowy mający w przyszłości znacznie ułatwić i przyspieszyć prace związane z pozycjonowaniem, sczepianiem a także pomiarami,
  • przygotować w kostce brukowej miejsca pod tor szynowy wraz z obrotnicą służący do transportu materiałów i wyrobów – część owej instalacji, prowadząca od bramy wjazdowej, jest wykonana na gotowo.

Prace w dalszym ciągu postępują bardzo dynamicznie, a następnym krokiem milowym w temacie uruchamiania H5 będzie uzbrojenie jej w maszyny i urządzenia dla niej dedykowane co stworzy z niej halę produkcyjną z prawdziwego zdarzenia, oferującą obszerną i przemyślaną przestrzeń pracy dysponującą najnowocześniejszym, ergonomicznym i bardzo wydajnym wyposażeniem.